×

Přihlášení studenta

uživatelské jméno:
heslo:

Zapomněli jste uživatelské jméno či heslo? Zkuste tento vyhledávač nebo zašlete mail na mathpoint@email.cz.

Příprava na nový školní rok nebo na přijímací zkoušky na SŠ

Přihlásit se Všechna doučování Zpět

Charakteristika doučování

  • Doučování je určeno středoškolákům a žákům 8. a 9. tříd, kteří chtějí prázdniny využít pro doplnění látky z minulých ročníků nebo pro získání náskoku v ročníku následujícím. (Pro vysokoškoláky nebo budoucí vysokoškoláky máme přípravu na zimní semestr.)
  • K probírání si lze zvolit jakoukoliv část matematiky nebo si lze stanovit nějaký obecný studijní cíl - třeba: příprava k přijímačkám na střední, začít látku druháku, opakování k maturitě,... (Pro reparátníky máme přípravu ke zkoušce a pro maturanty s termínem v září máme přípravu k maturitě.)
  • Každého studenta učíme individuálně. Výuku přizpůsobujeme na míru jeho konkrétní situaci, aktuálním znalostem, studijnímu cíli, tempu práce, inteligenci a třeba i zvídavosti a ambicím.
  • Naše výuková metoda nevyžaduje jakoukoliv další práci mimo lekce. Hodí se tedy i pro studenty, kterým nevyhovuje dělat domácí úkoly.
  • Lekce pro vás kompletně připravíme včetně příkladů na procvičování a kontrolních testů na koncích kapitol. V případě obecného studijního cíle vám i vybereme vhodnou látku.
  • Lekce lze absolvovat u nás v učebně nebo na dálku přes Skype. Formy výuky lze i kombinovat. Na doučování je možné navázat ve školním roce.
  • Doučování se zahajuje informativní schůzkou. Na této schůzce vysvětlujeme, jakým způsobem učíme, a řešíme praktické organizační záležitosti typu jak si objednat lekce v rozvrhu, jak vypadá výuka na dálku (pokud jí bude chtít využít), apod. Informativní schůzka je nezávazná, teprve na jejím konci si řeknete, zda se na doučování chcete skutečně zapsat.

Termíny lekcí

Doučování má celkem 40 hodin a skládá se z 10 čtyřhodinových lekcí. Na lekce se dochází každý všední den po dobu dvou týdnů. Lze si vybrat, zda lekce proběhnev dopoledním termínu od 8:00 do 12:00 nebo v odpoledním od 13:00 do 17:00 (lze volit na každý den jinak). Polovina lekcí musí být dopoledních a polovina odpoledních.
Délky lekce se nemusíte obávat. Náročnost naší čtyřhodinovky je díky odlišnému stylu výuky srovnatelná s psychickou zátěží běžné školní dvouhodinovky.

Výuka probíhá dle volby studenta prezenčně u nás v učebně nebo online na dálku (lze vybrat pro každou lekci zvlášť). Učebna se nachází v centru Prahy na adrese Bělehradská 77, Praha 2, kousek od metra I.P. Pavlova a Náměstí Míru (viz kontakty).

VariantaTermín konáníCenaInformativní schůzka*
PO 15. 7. - PÁ 26. 7. 20243 800 KčNE 7.7., ČT 11.7.*
PO 29. 7. - PÁ 9. 8. 20244 200 KčNE 7.7., ČT 11.7.
PO 15.7., ČT 19.7.,
PO 22.8., ČT 25.7.*
PO 12. 8. - PÁ 23. 8. 20244 500 KčNE 7.7., ČT 11.7.
PO 15.7., ČT 18.7.,
PO 22.8., ČT 25.7.
PO 29.7., ČT 1.8.,
PO 5.8., ČT 8.8.*
*) Vybírá se pouze jeden termín. Schůzku je možné absolvovat např. už na začátku prázdnin, ale výuku mít až na konci.

Zahájení doučování

Na doučování se přihlásíte vyplněním přihlášky. U nových studentů se kurz zahajuje tzv. informativní schůzkou. Studenti, kteří k nám už v minulosti chodili, na schůzku nechodí a zahajují doučování přímo na první lekci.
Informativní schůzka může proběhnout osobně v učebně nebo online na dálku (vybírá se v přihlášce).
Student může na inf. schůzku přijít sám, nebo s rodičem či jiný doprovodem, není ale možné, aby přišel pouze rodič bez studenta.
Informativní schůzka je nezávazná, tj. pokud se po jejím absolvování nebudete chtít na kurz zapsat, nemusíte, a nic nám nebudete platit, popř. vám bude platba vrácena. První informativní schůzka v neděli 7.7. je bezplatná a preferujeme ji pro zahájení doučování v libovolné variantě. Na následných inf. schůzkách se platí zápisné 200 nebo 400 Kč, dle zvoleného termínu.

Platba

Kurzovné se platí hotově na informativní schůzce nebo předem převodem na účet.

Online výuka

V případě zájmu je možné absolvovat jakoukoliv lekci (nebo i všechny lekce) na dálku z domova. Lekce probíhají stejným způsobem jako v učebně, ale jsou realizované přes náš studijní systém a Skype. Vybavení, které je pro online výuku potřeba, je počítač s internetem, sluchátka s mikrofonem a chytrý telefon na focení sešitu a testů. Webkamera není potřeba. Velmi vhodné je mít tiskárnu, zvláště pokud by mělo doučování probíhat po celou dobu jen na dálku. Pro online výuku doporučujeme stolní počítač, notebook nebo tablet s větší úhlopříčkou displeje. Smarthpone není vhodný kvůli malé velikosti obrazovky.
Lekce probíhají v předem stanovenou dobu a objednávají se stejně jako běžné lekce v rozvrhu. Na začátku hodiny se student spojí s lektorem, a ten pak lekci vede stejně jako by byla v učebně. Všechny potřebné materiály k výuce jako jsou zadání příkladů, výsledky, vzorová řešení, tabulky, videa apod., jsou doma přístupné v našem studijním systému. Při výkladu lektor sdílí jednu ze svých obrazovek, na kterou píše pomocí speciálního pera. Student tedy nejen slyší lektorův komentář, ale i vidí to, co by mu lektor v učebně psal do sešitu nebo ukazoval na monitoru.
Situaci, kdy lektor potřebuje vidět co student napsal (pracovní list, test, rozpočtený příklad), řešíme tak, že student svou práci nafotí mobilem do naší aplikace, pomocí které se pak fotky sdílí s lektorem. Ten potom obrázky otevře na sdíleném monitoru, tak, aby se na ně mohli dívat společně, a příklad komentuje a opravuje stejně, jako kdyby se studentem seděli vedle sebe.
Online výuka se hodí zvláště v situaci, kdy by bylo příliš složité dojíždět k nám do učebny. Na druhou stranu není pro každého, protože ne každý student je schopen soustředěné práce doma, v prostředí plném možných rozptýlení. Výhodou docházky do učebny je mimo jiné i stimulující atmosféra, které motivuje k práci. Většina studentů je v učebně efektivnější, než kdyby měli výuku z domova.
Za každou lekci odučenou na dálku se platí příplatek 60 Kč.