×

Přihlášení studenta

uživatelské jméno:
heslo:

Zapomněli jste uživatelské jméno či heslo? Zkuste tento vyhledávač nebo zašlete mail na mathpoint@email.cz.

Online výuka

Kromě standardní výuky u nás v učebně nově studentům nabízíme i možnost absolvovat lekce na dálku pomocí tzv. online výuky.
Online výuka je formou dálkové (distanční) výuky - umožňuje absolvovat libovolnou lekci bez osobní návštěvy učebny. Jde o plnohodnotnou alternativu běžné výuky. Dálkově umíme udělat výklad jakékoliv látky. Zvládneme pomoci i s příklady, které si student doma spočítal do sešitu. Na dálku se dají psát a opravovat i kontrolní testy. Díky našemu studijnímu systému má student na online lekci k dispozici i veškeré naše výukové materiály jako jsou výuková videa, zadání příkladů včetně výsledků a vzorových řešení, pracovní listy, obrázky, tabulky apod. K online výuce tedy není potřeba nic jiného než mít počítač s připojením k internetu a chytrý telefon. Přístup k tiskárně je výhodou, ale ne nutností. Webkamera není potřeba.

Jak to funguje

Výuka probíhá v předem objednaném čase. Online ekce se objednávají ve stejném rozvrhu jako běžné lekce v učebně. Komunikace s lektorem probíhá přes Skype. Lektor kromě slovního komentáře sdílí i pracovní plochu tabletu, na které předvádí příklady či komentuje nějaký problém. Výuka tedy vypadá jako výukové video s možností přímé komunikace s lektorem.
Pokud student potřebuje pomoc s příkladem, který spočítal sám do svého sešitu doma, stačí, když příklad vyfotí telefonem a pošle lektorovi. Lektor si obrázek otevře na sdílené obrazovce a dál s příkladem pracuje stejně, jako kdyby student seděl přímo vedle něho a on mu v sešitě ukazoval nebo psal. Tímto způsobem opravujeme také testy. Není třeba se bát, že by student díky formě lekce něčemu nerozuměl. Uvidí a uslyší vše, co by viděl či slyšel, když by lekci absolvoval v učebně. Výuka na dálku má ovšem i svá úskalí. Vzhledem k tomu, že student není v učebně pod naším dohledem, nemůžeme zaručit, že celou dobu lekce tráví skutečně matematikou. Na dálku také neuhlídáme, zda dodržuje naše pokyny, kontroluje si výsledky a že dělá, co má.

Pro koho je online výuka vhodná

Z naší zkušenosti online výuka funguje velmi dobře u starších a motivovaných studentů. Pro mladší žáky – tj. deváťáky a prváky, funguje dálková výuka se smíšenými výsledky. Velmi záleží na osobnosti konkrétního studenta a jeho motivaci se něco naučit.
Výuka na dálku určitě nebude nefungovat, pokud se student učit nechce a doučování se účastní jen z donucení. Horší výsledky než u prezenční výuky vykazují také studenti, kteří se dají snadno rozptýlit, těžko se jim doma soustředí nebo mají potíže donutit se k práci.
V současnosti máme zkušenosti s online výukou studentů, kteří už k nám na doučování chodili, tj. s těmi, kteří jsou zvyklí na náš systém výuky a na práci s naším studijním systémem.
Co se týče nových studentů, doporučili bychom, aby se prezenčně zúčastnili alespoň prvních třech, čtyřech lekcí. To proto, abychom se mohli společně lépe seznámit, správně se dohodnout na studijním cíli a také proto, že náš systém výuky je značně odlišný od výuky ve škole a je třeba si na něj zvyknout a vytvořit si správné studijní návyky.

Jak se přihlásit

Na online výuku se přihlásíte stejně jako na jakékoliv jiné doučování u nás. Forma lekce se vybírá až při objednávání konkrétní lekce v rozvrhu. Online lekce lze kombinovat s lekcemi v učebně v libovolném poměru.