×

Přihlášení studenta

uživatelské jméno:
heslo:

Zapomněli jste uživatelské jméno či heslo? Zkuste tento vyhledávač nebo zašlete mail na mathpoint@email.cz.

Počítačové kurzy o letních prázdninách 2019

U všech kurzů je u lekcí k dispozici záznam obrazovky lektora a jeho komentář, takže v případě absence na některé lekci je možné si tento záznam pustit. Ze všech kurzů mají studenti k dispozici materiály, které mohou používat i doma. Na lekcích si lze probírané věcit zkoušet na vlastním notebooku nebo našich počítačích.

Programování pro začátečníky

Základní kurz pro všechny, kdo se chtějí naučit programovat v jakémkoliv programovacím jazyce. Seznámíme se v něm s nejdůležitějšími koncepty, které programátoři používají. Cílem kurzu není ovládnout konkrétní jazyk, ale naučit se programátorsky přemýšlet. Od první lekce si budeme zkoušet psát své první malé prográmky. K výuce jsme zvolili jazyk C pro jeho populární syntaxi. Kurz je určen úplným začátečníkům či studentům, kteří zatím programují jen nesystematicky.
Termín konání:
2. 7. - 29. 8. 2019, každé úterý a čtvrtek od 15:30 do 17:00
Lekcí:
18 lekcí × 90 minut + 9 × nepovinné cvičení 120 min
Cena:
3200 Kč při absolvování pouze tohoto kurzu,
2400 Kč pro studenty, kteří k nám současně chodí o prázdninách na doučování matematiky
Více informací

Úvod do Linuxu

Kurz pro všechny, kdo se chtějí prakticky seznámit s operačním systémem Linux. Určeno pro lidi, kteří s Linuxem nikdy nepracovali. Provedeme vás vším, co je třeba, abyste Linux mohli používat: od jeho instalace, přes základní ovládání a nastavení až ke správě. Seznámíme se jak s grafickým prostředím, tak příkazovou řádkou. Vše si sami vyzkoušíte na našem nebo svém počítači.
Termín konání:
4. 7. - 29. 8.2019, každý čtvrtek od 17:15
Lekcí:
9 lekcí × 90 minut
Cena:
1800 Kč při absolvování pouze tohoto kurzu
900 Kč pokud k nám o prázdninách chodíte na doučování nebo další kurz
Více informací

Stavba webového serveru

Zajímá vás, jak funguje internet a chtěli byste si sami zkusit zprovoznit svůj vlastní server? Na tomto kurzu se dozvíte, jaké všechny techologie dát dohromady, aby to běželo a prakticky si vše vyzkoušíte od instalace, přes konfiguraci až po testování. Seznámíme se s VPS, HTTP, DNS, FTP, MAIL, PHP, MySQL apod.
Termín konání:
2. 7. - 27. 8. 2019, každé úterý od 17:15
Lekcí:
9 lekcí × 90 minut
Cena:
1800 Kč při absolvování pouze tohoto kurzu
900 Kč pokud k nám o prázdninách chodíte na doučování nebo další kurz
Více informací

Individuální lekce programování pro pokročilé

Pokud už zvládáte základní programátorské obraty, tak je třeba posunout své dovednosti dál, ale jiným způsobem - pustíme se do rozsáhlejších projektů. Student si vybere k naprogramování složitější úkol a my ho postupně povedeme k tomu, aby jej zvládl udělat. Na projektu se pak naučí, jak se typicky řeší problémy, se kterými se programátor setkává. Tento kurz je individuální, každého studenta učíme zvlášť.
Termín konání:
1. 7. - 30. 8. 2019
Termíny lekcí:
2 lekce týdně od ÚT do PÁ od 9:00, 11:15 nebo 13:15 dle vlastního výběru
Výuka:
18 lekcí × 120 minut
Cena:
3200 Kč
Více informací