Přihlášení studenta

uživatelské jméno:
heslo:

Zapomněli jste uživatelské jméno či heslo? Zkuste tento vyhledávač nebo zašlete mail na mathpoint@email.cz.

Koho hledáme

Lektora/lektorku středoškolské matematiky
Lektora/lektorku středoškolské a vysokoškolské matematiky

Láká tě učitelská profese, ale odrazuje tě prostředí českého školství? Frustruje tě, že oficiální vzdělávací systém na vzdělání rezignoval a honí se jen za výstupy ve formě známek, papírů a titulů? Chtěl by ses podílet na výuce, která je od základu postavená na myšlence, že cílem je porozumět a pochopit? Na výuce, kam studenti chodí rádi a která má skutečné výsledky a která má potenciál ovlivnit studijní životy dětí a mladých lidí? Pak by se ti mohlo líbít pracovat s námi.

MATHPOINT je malá neformální společnost, která poskytuje individuální výuku matematiky studentům od osmičky po vysokoškoláky. Učíme tak, aby student pochopil, porozuměl a uměl, tomuto cíli je podřízeno veškeré dění ve firmě. Nebudujeme bussiness, ale poskytujeme službu - takovou, která lidem pomáhá, která mění názory na matiku a na vzdělání jako takové. Chceme nabízet výuku, která dává studentům radost z objevování a pochopení a která systematicky podporuje jejich rozvoj. Naše práce má spíš charakter poslání, ne kariéry, a radost z pokroku našich studentů je pro nás největší motivací a odměnou.

Jako náš lektor bys měl na starosti výuku. Podstatou práce je tedy komunikace. Nikdy neděláme statický výklad, přednášky nebo předvádění příkladů. Vždy musí jít o aktivní práci se znalostmi a osobou studenta. Protože učíme matematiku, jde o sokratovský dialog založený na logické argumentaci. Nikdy se nesnížíme k frázím "to se tak počítá", nebo "to si zapamatuj". Špatný učitel je podle nás i ten, který studentovi prozradí věci, na které by mohl student přijít sám. Lektor matematiky v našem pojetí výuky má roli průvodce, někoho, kdo svými návodnými otázkami a vhodně vybranými příklady studenta přirozeně dovede k pochopení nové myšlenky nebo k podstatě chyby.

Zaujal tě náš přístup a chtěl bys s námi pracovat? Pro práci kromě nadšení pro výuku a matematiku potřebuješ:

  • dobrou znalost středoškolské matematiky,
  • rozvinuté logické a abstraktní myšlení,
  • schopnost aplikovat předem dané didaktické zásady a ochotu přizpůsobit se naší výukové metodě,
  • vysokou úroveň komunikačních dovedností – zejména schopnost prezentovat a vysvětlit myšlenku, vést konstruktivní dialog a faktickou diskuzi, dovednost korektně a logicky argumentovat,
  • dobrý písemný projev a čitelné písmo,
  • vstřícný a trpělivý přístup k lidem, cit pro výuku, psychickou odolnost,
  • výhodou je znalost jakékoliv partie vysokoškolské matematiky nebo zkušenost s formální stavbou matematické teorie (definice, věta, důkaz).

Co nabízíme my?

  • smysluplnou náplň práce se sociálním přesahem,
  • příležitost se zdokonalit v matematice a v její výuce,
  • neformální a přátelské prostředí malého kolektivu,
  • práci na plný úvazek,
  • 6 týdnů placeného volna,
  • hrubý měsíční výdělek 40 000 - 48 000 Kč.

Praktické detaily

Pracovní doba: Přes školní rok od pondělí do čtvrtka 12:30 - 21:00 a v pátek od 12:30 do 18:00. O letních prázdninách od pondělí do pátka od 8:30 - 17:00.

Místo práce: naše učebna na Bělehradské 77, Praha 2.

Náplň práce: Individuální výuka středoškolské a časem i vysokoškolské matematiky - výklad látky, diskuze o ní, odpovídání na otázky, opravování testů, časem i sestavování studijních plánů.
Tvorba studijních materiálů, nejdříve vzorové řešení příkladů a testů, později možnost vymýšlet nová zadání. Prohlubování vlastní kvalifikace - studium matematiky a její didaktiky pod naším vedením. Drobné úkony související s chodem učebny.

Máš zájem? Kontaktuj nás na tel. 720 685 800, nebo na mail info@mathpoint.cz