×

Přihlášení studenta

uživatelské jméno:
heslo:

Zapomněli jste uživatelské jméno či heslo? Zkuste tento vyhledávač nebo zašlete mail na mathpoint@email.cz.

Pracovní pozice: Lektor(ka) matematiky

Koho hledáme: Lektora středoškolské matematiky (po čase i vysokoškolské) a výpomoc s přípravou materiálů pro výuku.

Kdo jsme: Tým 4 lektorů, kteří doučují středoškolskou a vysokoškolskou matematiku ve vlastní učebně a vlastní metodikou.

Kde pracujeme: V učebně na Vinohradské 2333/166, Praha 3.

Požadujeme:

  • Rozvinuté logické a abstraktní myšlení
  • Dobré komunikační dovednosti ("umění vysvětlit"), vstřícný a trpělivý přístup k lidem
  • Rozumnou znalost středoškolské matematiky, znalost jakýchkoliv partií vysokoškolské matematiky výhodou
  • Ochotu se dále vzdělávat pod naším vedením a přizpůsobit se systému naší výuky
  • Časovou flexibilitu
Nabízíme:
  • Práci v týmu mladých lidí, které jejich práce baví
  • Možnost se zdokonalit v matematice a různých stylech výuky
  • Nadprůměrnou mzdu (výše na vyžádání mailem)
  • Neformální prostředí

Co obnáší práce u nás?

Hledáme kolegu, který by chtěl s námi doučovat ze začátku středoškolskou, později i vysokoškolskou matematiku. Jsme tým čtyř lektorů od 24 do 32 let, nejzkušenější už má 14 let praxi, učíme neformálně velké množství studentů a nestíháme vše, co bychom chtěli pro doučování mít :).

Individuální výuka vyžaduje nadání na komunikaci, trpělivost a vhled do situace studenta. Ideální je umět se vcítit nebo si představit situaci studenta natolik, že mu dokážeš odpovědět na jeho otázky i když neví jak, nebo na co se přesně chce zeptat. Také je třeba dokázat obhájit matematickými důvody, proč se něco dělá, nebo proč se něco dělat nemůže. U nás nikdy nehrajeme na to, že učitel to tak řekl a proto se to tak dělá. Víc než polovina našich studentů jsou vysokoškoláci, druhá půlka jsou maturanti, mladší středoškoláci a pár žáků 8. a 9. tříd a rozhodně nejde říct, že by všichni byli v matematice nějak slabí nebo pomalí. Co se týče intelektových schopností, setkáš se u nás se všemi možnými skupinami od těch nadaných až po ty pomalé.

Učíme počítáním. Máme pro studenty připravené výukové materiály, se kterými jim pomáháme. V klíčových okamžicích vysvětlujeme obtížnější myšlenky kapitoly a samozřejmě vysvětlujeme a odpovídáme na jednotlivé dotazy. Ve volném čase připravujeme materiály pro budoucí výuku. Studenty nemáme nijak rozdělené, střídáme se na jejich výuce, jak je zrovna aktuálně třeba. Kvůli tomu musíme všichni zapisovat, vysvětlovat a nahlížet na úlohy stejně, aby různé pohledy na látku nedělali studentovi v hlavě guláš.

Součástí naší práce je neustálé vzdělávání se. Prvních několik měsíců lektorské praxe se v pracovní době více věnuje přípravě na výuku než výuce samotné. Bez ohledu na současné znalosti musí lektor projít vším z pozice studenta, aby to později dokázal sám jako lektor učit. Tím pádem nám nijak nezáleží na počátečních znalostech lektora, protože s ním vše budeme postupně procházet od zlomků až po diferenciální rovnice.

Oproti práci učitele ve škole je u nás mnoho výhod: významně vyšší plat, pestrá výuková látka, okamžitá zpětná vazba od studenta, není třeba dělat kancelářkou činnost, jako vyplňovat výkazy apod. Z hlediska didaktiky výuky se s námi lektor za rok naučí tolik, kolik by se (možná) naučil za 20 let ve škole. Při práci s námi pravděpodobně zcela změníš pohled na výuku matematiky, protože to, jak nás matiku učili ve škole, tvoří jen pouhý fragment toho, jak my k výuce přistupujeme. Najdeš u nás velký potenciál k tomu se jako lektor vyvíjet a zlepšovat, je možné experimentovat a posouvat úroveň výuky své i kolektivu výše.

Nevýhodou oproti škole je jen pracovní doba. V současnosti učíme na dlouhé a krátké týdny.
Krátký týden: pondělí 13:30 - 21:00, úterý 8:30 - 19:00, středa 13:30 - 21:00, čtvrtek 8:30 - 19:00
Dlouhý týden: pondělí 8:30 - 19:00, úterý 13:30 - 21:00, středa 8:30 - 19:00, čtvrtek 13:30 - 21:00, neděle 8:45 - 17:45

Naše práce je ideální pro nedostudované vysokoškoláky nebo čerstvé absolventy. Nehodí se pro vysokoškoláky, kteří ještě studují, protože je příliš časově náročná.

Zaujala Vás nabídka práce u nás? Zavolejte nám nebo napište (viz kontakty) a domluvte si s námi další postup.