Přihlášení studenta

uživatelské jméno:
heslo:

Zapomněli jste uživatelské jméno či heslo? Zkuste tento vyhledávač nebo zašlete mail na mathpoint@email.cz.

Koho hledáme

Lektora/lektorku středoškolské matematiky
Lektora/lektorku středoškolské a vysokoškolské matematiky

Kdo jsme

Mathpoint je společnost, která se zaměřuje na soukromou a individuální výuku středoškolské a vysokoškolské matematiky. Kromě vlastní výuky a vedení lekcí se věnujeme také tvorbě studijních materiálů a vývoji vlastní výukové metody.
Jsme malá, neformální a dynamická společnost. Neustále zdokonalujeme naše služby a máme ambiciózní plány do budoucna, na jejichž realizaci ale nemáme čas - a právě proto hledáme nové kolegy a kolegyně.

Kde a kdy pracujeme

V naší vlastní učebně na Vinohradské 166, Praha 3.
Pracovní doba je od pondělí do čtvrtka, 2x do 19:30 a 2x do 21:00. V pátek se končí v 18:00.

Pro práci potřebuješ

  • dobrou znalost středoškolské matematiky,
  • časovou flexibilitu,
  • ochotu přizpůsobit se naší výukové metodě,
  • rozvinuté logické a abstraktní myšlení,
  • vysokou úroveň komunikačních dovedností – zejména schopnost prezentovat a vysvětlit myšlenku, vést konstruktivní dialog a faktickou diskuzi, dovednost korektně a logicky argumentovat,
  • dobrý písemný projev a čitelné písmo,
  • vstřícný a trpělivý přístup k lidem, cit pro výuku, psychickou odolnost,
  • chuť se neustále vzdělávat a pracovat na sobě,
  • akční osobnost,
  • výhodou je znalost jakékoliv partie vysokoškolské matematiky nebo zkušenost s formální stavbou matematické teorie (definice, věta, důkaz). Oceníme i další dovednosti, které se mohou pro podnikání ve službách hodit.

Co ti to přinese

  • smysluplnou náplň práce se sociálním přesahem,
  • práci na plný úvazek v týmu lidí, které jejich práce baví, vidí v ní smysl a chtějí v ní být nejlepší,
  • příležitost se zdokonalit v matematice a v její výuce,
  • šanci uplatnit i svoje další dovednosti a podílet se na chodu společnosti,
  • možnost profesního růstu,
  • neformální a přátelské prostředí malé firmy,
  • férové jednání,
  • 5 týdnů placeného volna,
  • 5 sickdays ročně,
  • možnost trojdenních víkendů v sudé či liché týdny (s možností zachování i zkrácení plné pracovní doby),
  • pro obor nadprůměrné finanční ohodnocení:
    • při nástupu 43 500 Kč,
    • po prvním roce 47 800 Kč,
    • po dosažení plné kvalifikace 55 100 Kč.

Náplň práce

Hlavní náplní práce je individuální výuka středoškolské a časem i vysokoškolské matematiky. Budeš vykládat látku, diskutovat o ní, odpovídat na otázky, opravovat testy atd. Našimi studenty jsou především středoškoláci a vysokoškoláci, a to všech úrovní intelektu. Práce je tedy velmi rozmanitá jak ve vykládaných tématech a řešených příkladech, tak v lidech, které budeš učit.

Kromě samotné výuky budeš pracovat i na studijních materiálech, které využíváme - konkrétně pak připravovat vzorová řešení, vymýšlet zadání nových příkladů, sestavovat výukové plány apod.

Velmi si zakládáme na vysoké odborné úrovni, proto nedílnou součástí práce je i pokračování ve vlastním studiu matematiky a její didaktiky.

Pro koho je práce vhodná

Osobnostně bude náplň práce vyhovovat akčnímu člověku, který má rád komunikaci, matika ho baví a který ve vzdělání vidí hodnotu samu o sobě.

Práce naopak nebude vyhovovat člověku, který nerad mění zaběhnuté zvyky, změny ho vyvádějí z míry, cení si klidu a rád by pracoval v pozvolnějším tempu.

Práce je velmi vhodná pro čerstvé absolventy vysokých škol. Nicméně na titulu netrváme, ceníme si schopností, nikoliv papírů. Práce se ale nedá dělat při studiu, je časově i psychicky náročná.

Proč pracovat právě u nás

Pokud máš rád lidi, učitelství ti přijde jako smysluplná kariéra a máš rád matematiku, v Mathpointu ti nabízíme nejlepší možné prostředí:

  • Nejsme škola – u nás se netráví půlka pracovní doby byrokracií, celou dobu skutečně učíš nebo se na výuky připravuješ.
  • Učíme individuálně. Narozdíl od práce se skupinou hned uvidíš výsledky své práce a dostaneš zpětnou vazbu o tom, jaký má tvoje výuka efekt.
  • Máme široký záběr - učíme všechny kapitoly matematiky na všech možných úrovních. Během roku projdeš větší množství látky a víckrát, než bys mohl jako učitel ve škole. Navíc se dostaneš i k výuce opravdu zajímavé matematiky, protože běžně učíme i vysokoškoláky z matematicky náročných oborů.
  • Záleží nám na výsledcích naší práce a věříme ve význam vzdělání. Naším cílem je pomoci studentům vyřešit jejich problémy s matematikou a ukázat jim, jak smysluplné, jednoduché a krásné může učení se být, když se vezme za správný konec.

A proč u nás nepracovat?

Pracovní doba je daná tím, kdy mají čas studenti, učíme tedy odpoledne a večer a v neděli.

Právní ukotvení vztahu není pracovní poměr, ale smlouva o spolupráci mezi obchodními partnery - živnostníky.

Co dál?

Zaujala tě možnost práce u nás? Kontaktuj nás telefonicky na číslo 720 685 800 nebo mailem na info@mathpoint.cz a domluv si s námi termín nezávazné schůzky nebo rovnou termín vstupního testu. Vstupním testem prochází u nás všichni uchazeči bez ohledu na jejich dosavadní vzdělání a zkušenosti.