×

Přihlášení studenta

uživatelské jméno:
heslo:

Zapomněli jste uživatelské jméno či heslo? Zkuste tento vyhledávač nebo zašlete mail na mathpoint@email.cz.

Intenzivní doučování k reparátu/zkoušce/maturitě

Přihlásit se Všechna doučování Zpět

Charakteristika doučování

  • Doučování určené všem studentům, které na konci letních prázdnin či na začátku září čeká nějaká zkouška a musí na ni být do té doby připraveni. Hodí se tedy jako příprava k reparátu či doklasifikaci, přijímacím zkouškám na VŠ v zářijovém termínu nebo k přípravě vysokoškoláků na zkoušku v září.
  • Každého studenta učíme individuálně. Výuku přizpůsobujeme na míru jeho konkrétní situaci, aktuálním znalostem, studijnímu cíli, tempu práce, inteligenci a třeba i zvídavosti a ambicím.
  • Naše výuková metoda nevyžaduje jakoukoliv další práci mimo lekce. Hodí se tedy i pro studenty, kterým nevyhovuje samostatná práce doma nebo pro ty, kteří mají problém se donutit dělat domácí úkoly.
  • Lekce pro vás kompletně připravíme včetně příkladů na procvičování a kontrolních testů na koncích kapitol. Pro závěrečné procvičování máme k dispozici sbírky úloh, přijímačky na většinu vysokých škol i zápočtové a zkouškové písemky z minulých let.
  • Lekce lze absolvovat u nás v učebně nebo na dálku přes Skype. Formy výuky lze i kombinovat.
  • Doučování se zahajuje informativní schůzkou. Na této schůzce vysvětlujeme, jakým způsobem učíme, a řešíme praktické organizační záležitosti typu jak si objednat lekce v rozvrhu, jak vypadá výuka na dálku (pokud jí bude chtít využít), apod. Informativní schůzka je nezávazná, teprve na jejím konci si řeknete, zda se na doučování skutečně chcete zapsat.

Délka doučování a termíny lekcí

Doučování nabízíme v délce 3, 4, nebo 5 týdnů a všechny varianty obsahují celkem 120 hodin výuky. Počet hodin je stanovený na základě naší dlouholeté zkušenosti s přípravou studentů k reparátům tak, aby se dala příprava stihnout.
Výukový čas je rozložený do čtyřhodinových a osmihodinových lekcí, na které student dochází každý všední den. Víkendy jsou volné. Čím menší počet týdnů doučování, tím více lekcí v týdnu je osmihodinových, aby se dala zachovat časová dotace 120 hodin.
Osmihodinové doučování je od 8:00 do 17:00 s hodinovou pauzou na oběd a odpočinek od 12:00. Čtyřhodinové lekce lze vybírat v dopoledním (8:00 až 12:00) či odpoledním termínu (13:00 až 17:00), přičemž polovinu těchto lekcí by měl student absolvovat v dopoledních a druhou polovinu v odpoledních termínech. Který den bude student mít dopolední termín, který odpolední, a kdy bude mít osmihodinovou lekci si každý určí sám dle svých možností a kapacity rozvrhu.
Délky lekcí se nemusíte obávat - výuka u nás není zdaleka tak vyčerpávající jako školní výklad. Naše čtyřhodinovka je psychickou zátěží srovnatelná s běžnou dvouhodinovkou ve škole. To je dané stylem výuky a hlavně tím, že student je po celou dobu aktivní. Osmihodinová lekce má náročnost jako jeden den ve škole.

Výuka probíhá dle volby studenta prezenčně u nás v učebně nebo online na dálku (lze vybrat pro každou lekci zvlášť). Učebna se nachází v centru Prahy na adrese Bělehradská 77, Praha 2, kousek od metra I.P. Pavlova a Náměstí Míru (viz kontakty).

TermínTýdnůPočet lekcíCenaVolitelné splátkyInformativní schůzka*
22.7. - 25.8.5 týdnů22x 4hod +
4x 8hod
11 800 Kč3 x 4040 Kč [více]NE 7.7., ČT 11.7., PO 15.7.,
ČT 18.7., PO 22.7.**
29.7. - 25.8.4 týdny12x 4hod +
9x 8hod
12 200 Kč3 x 4170 Kč [více]NE 7.7., ČT 11.7., PO 15.7.,
ČT 18.7., PO 22.7., ČT 25.7.,
PO 29.7.**
5.8. - 25.8.3 týdny2x 4hod +
14x 8hod
12 800 Kč3 x 4370 Kč [více]NE 7.7., ČT 11.7., PO 15.7.,
ČT 18.7., PO 22.7., ČT 25.7.,
PO 29.7., ČT 1.8., PO 5.8.**
*) Vybírá se pouze jeden termín. Schůzku lze absolvovat s předstihem před začátkem výuky např. hned na začátku prázdnin.
**) Při absolvování informativní schůzky v den začátku varianty se přijde o jeden výukový den.

Zahájení doučování

Na doučování se přihlásíte vyplněním přihlášky. U nových studentů se kurz zahajuje tzv. informativní schůzkou. Studenti, kteří k nám už v minulosti chodili, na schůzku nechodí a zahajují doučování přímo na první lekci.
Informativní schůzka může proběhnout osobně v učebně nebo online na dálku (vybírá se v přihlášce).
Student může na inf. schůzku přijít sám, nebo s rodičem či jiný doprovodem, není ale možné, aby přišel pouze rodič bez studenta.
Informativní schůzka je nezávazná, tj. pokud se po jejím absolvování nebudete chtít na kurz zapsat, nemusíte, a nic nám nebudete platit, popř. vám bude platba vrácena. První informativní schůzka v neděli 7.7. je bezplatná a preferujeme ji pro zahájení doučování v libovolné variantě. Na následných inf. schůzkách se platí zápisné 200 nebo 400 Kč, dle zvoleného termínu.

Platba

Kurzovné se platí hotově na informativní schůzce nebo předem převodem na účet. Platební údaje obdržíte v potvrzovacím mailu přihlášky. Je možné si domluvit rozložení platby na splátky.

Online výuka

V případě zájmu je možné absolvovat jakoukoliv lekci (nebo i všechny lekce) na dálku z domova. Lekce probíhají stejným způsobem jako v učebně, ale jsou realizované přes náš studijní systém a Skype. Vybavení, které je pro online výuku potřeba, je počítač s internetem, sluchátka s mikrofonem a chytrý telefon na focení sešitu a testů. Webkamera není potřeba. Velmi vhodné je mít tiskárnu, zvláště pokud by mělo doučování probíhat po celou dobu jen na dálku. Pro online výuku doporučujeme stolní počítač, notebook nebo tablet s větší úhlopříčkou displeje. Smarthpone není vhodný kvůli malé velikosti obrazovky.
Lekce probíhají v předem stanovenou dobu a objednávají se stejně jako běžné lekce v rozvrhu. Na začátku hodiny se student spojí s lektorem, a ten pak lekci vede stejně jako by byla v učebně. Všechny potřebné materiály k výuce jako jsou zadání příkladů, výsledky, vzorová řešení, tabulky, videa apod., jsou doma přístupné v našem studijním systému. Při výkladu lektor sdílí jednu ze svých obrazovek, na kterou píše pomocí speciálního pera. Student tedy nejen slyší lektorův komentář, ale i vidí to, co by mu lektor v učebně psal do sešitu nebo ukazoval na monitoru.
Situaci, kdy lektor potřebuje vidět co student napsal (pracovní list, test, rozpočtený příklad), řešíme tak, že student svou práci nafotí mobilem do naší aplikace, pomocí které se pak fotky sdílí s lektorem. Ten potom obrázky otevře na sdíleném monitoru, tak, aby se na ně mohli dívat společně, a příklad komentuje a opravuje stejně, jako kdyby se studentem seděli vedle sebe.
Online výuka se hodí zvláště v situaci, kdy by bylo příliš složité dojíždět k nám do učebny. Na druhou stranu není pro každého, protože ne každý student je schopen soustředěné práce doma, v prostředí plném možných rozptýlení. Výhodou docházky do učebny je mimo jiné i stimulující atmosféra, které motivuje k práci. Většina studentů je v učebně efektivnější, než kdyby měli výuku z domova.
Za každou lekci odučenou na dálku se platí příplatek 60 Kč.