×

Přihlášení studenta

uživatelské jméno:
heslo:

Zapomněli jste uživatelské jméno či heslo? Zkuste tento vyhledávač nebo zašlete mail na mathpoint@email.cz.

Počítačové kurzy ve školním roce 2020/21

U všech kurzů je u lekcí k dispozici záznam obrazovky lektora a jeho komentář, takže v případě absence na některé lekci je možné si tento záznam pustit. Lekce je možné absolvovat i z domova přes Skype. Ze všech kurzů mají studenti k dispozici materiály, které mohou používat i doma. Na lekcích si lze probírané věcit zkoušet na vlastním notebooku nebo našich počítačích.

Programování pro začátečníky I

Základní kurz určený všem se zájmem o programování. Kurz je koncipovaný jako úvod do oboru, představuje nejzákladnější obecné koncepty, které jsou nezávislé na programovacím jazyce. Je tedy vhodný pro ty, kteří ještě nevědí, jestli je programování pro ně, také pro ty, kteří nemají jasno, kterým směrem se v programování nakonec vydají a v neposlední řadě pro ty, kteří to s programováním myslí vážně a chtějí mít solidní základy.
Cílem kurzu není ovládnout konkrétní jazyk, ale naučit se programátorsky přemýšlet. V kurzu se totiž seznámíme s nejdůležitějšími koncepty, které programátoři používají v každém programu, který napíšou, jako jsou např. podmínky, cykly, pole, funkce, řetězce atd.
K výuce jsme zvolili jazyk C, a to nejen kvůli jeho populární syntaxi. Céčkovská syntaxe je velmi rozšířená, usnadní tak nastudování dalších jazyků jako je třeba Python, Java, PHP, JavaScript, C++ a další.
Výuka je zaměřena velmi prakticky, od první lekce si budeme zkoušet psát své vlastní malé prográmky, na kterých si budeme procvičovat představené obraty.
Kurz je určen úplným začátečníkům či studentům, kteří zatím programují jen nesystematicky.
Termín konání:
zimní semestr: každá středa od 19:30
letní semestr: každé úterý od 19:30
Lekcí:
18 lekcí × 120 minut
Cena:
5800 Kč při absolvování pouze tohoto kurzu,
3800 Kč pro studenty, kteří k nám současně chodí na matematiku
Přihlásit se
Více informací

Programování pro začátečníky II

Kurz navazuje na Programování pro začátečníky I a představuje obtížnější koncepty a techniky, se kterými by se začínající programátor měl seznámit. Půjde zejména o správu paměti a ukládání dat do ní. Budeme se učit alokovat paměť, pracovat s pointery, vytvářet datové struktury a pracovat s nimi. Čeká nás dynamická alokace polí a vytváření spojových seznamů.
Termín konání:
zimní semestr: každé úterý od 19:30
letní semestr: každou středu od 19:30
Lekcí:
18 lekcí × 120 minut
Cena:
3800 Kč při absolvování pouze tohoto kurzu,
2800 Kč pro studenty, kteří k nám současně chodí na matematiku
Přihlásit se
Více informací

Programovací projekt - Pacman - umělá inteligence

Cílem kurzu je vyzkoušet si naprogramovat rozsáhlejší aplikaci. Celý semestr budeme programovat známou hru 'Pacman', ve které bude hráč sbírat předměty v bludišti a vyhýbat se příšerám. Naprogramujeme celé herní prostřední, zvláště se budeme věnovat umělé inteligenci příšer. Student bude mít možnost vidět a vyzkoušet si, jak celé programování probíhá od návrhu až po nakódování a testování. Na konci kurzu bude mít každý účastník hotový program naprogramovaný vlastními silami během jednotlivých lekcí. Pro zúčastnění se je nutná základní znalost jazyka C v rozsahu Programování pro začátečníky I. Programuje se přímo na lekcích, domácí úkoly se nezadávají.
Termín konání:
17. 9. 2020 - 28. 1. 2021, každý čtvrtek od 19:30
Lekcí:
18 lekcí × 120 minut
Cena:
3800 Kč při absolvování pouze tohoto kurzu,
2800 Kč pro studenty, kteří k nám současně chodí na matematiku
Přihlásit se
Více informací