×

Přihlášení studenta

uživatelské jméno:
heslo:

Zapomněli jste uživatelské jméno či heslo? Zkuste tento vyhledávač nebo zašlete mail na mathpoint@email.cz.

×

Otočte prosím své zařízení na šířku

Doučování k reparátu, maturitě nebo zkoušce

Charakteristika doučování

  • Doučování je určeno všem studentům, kteří na konci letních prázdnin či na začátku září skládají nějakou zkoušku a musí na ní být do té doby připraveni. Hodí se tedy jako příprava k reparátu či doklasifikaci, podzimnímu termínu maturity, přijímacím zkouškám na VŠ v zářijovém termínu nebo k přípravě vysokoškoláků na zkoušku v září.
  • Každého studenta učíme individuálně. Výuku přizpůsobujeme na míru jeho konkrétní situaci, aktuálním znalostem, studijnímu cíli, tempu práce, inteligenci a třeba i zvídavosti, ambicím a stylu komunikace.
  • Naše výuková metoda nevyžaduje jakoukoliv další práci mimo lekce. Hodí se tedy i pro studenty, kterým nevyhovuje samostatná práce doma nebo mají problém dělat domácí úkoly.
  • Lekce pro vás kompletně připravíme včetně příkladů na procvičování a kontrolních testů na koncích kapitol. Pro závěrečné procvičování máme k dispozici maturitní testy, přijímačky na většinu vysokých škol i zápočtové a zkouškové písemky z minulých let.
  • Lekce lze absolvovat u nás v učebně nebo na dálku přes Skype. Formy výuky lze i kombinovat.
  • Doučování se zahajuje nezávaznou informativní schůzkou, na které vám vysvětlíme, jak učíme, jak si objednat lekce v rozvrhu, jak vypadá výuka na dálku (pokud jí budete chtít využít), apod.

Průběh doučování

Na první lekci si student napíše vstupní test, podle kterého přesně určíme kořeny současné situace a důvody nepochopení aktuální látky. Na základě okruhů zkoušky stanovíme cílová témata doučování. Podle toho, co v současnosti žák umí a co umět má, mu sestavíme jeho osobní výukový plán.
Na začátku doplníme mezery v látce, která je nezbytná pro pochopení cílových témat. To typicky zabírá čtvrtinu až třetinu celé přípravy ke zkoušce. Po tomto doplnění mezer probereme a procvičíme cílová témata. V posledních týdnu nebo dvou přestáváme probírat a už pouze cvičíme cílové příklady a trénujeme na zkoušku.
Díky tomu, že na začátku stanovíme přesné místo, kde se student začal ztrácet a tím, že respektujeme logickou návaznost jednotlivých témat se student nemůže ve výuce ztratit. Vždy vycházíme z jeho aktuálních znalostí, nepředpokládáme že umí věci jen proto, že by je v daném ročníku umět měl. Proto můžeme zaručit, že student bude na lekcích vždy vědět co a jak má dělat. Na konci jednotlivých celků navíc kontrolujeme, zda student skutečně zvládne samostatně vyřešit příklady, které jsme probírali. Pokud ne, tak s ním nepokračujeme dál a znovu se vracíme k předchozímu výkladu, dokud nemáme jistotu, že rozumí všemu, čemu by rozumět měl.
Tento systematický přístup k výuce je sice časově náročnější než je běžný výklad ve škole, student ale vyřeší svůj problém s matematikou nejen vzhledem k jednomu testu, ale vzhledem k celému dalšímu studiu.

Časová dotace

V ceně doučování je až 140 hodin výuky, kterou lze absolvovat během 4 až 7 týdnů. Tato časová dotace studentům umožňuje vyřešit problém s matematikou jednou provždy - zvládneme spolu doplnit mezery v základech, probrat a pochopit cílová témata a na závěr důkladně procvičit vše potřebné.
Časová dotace přípravy k reparátu je stanovena na základě našich zkušeností s tímto typem doučování. Reparát, doklasifikace a obdobné souhrnné zkoušky totiž kladou na studenty mnohem větší nároky. Student musí umět vše najednou, dokázat rozlišit různé typy příkladů a správně volit postup - to u průběžných testů, které se píšou v průběhu školního roku, nemusí. Více času je potřeba i proto, že reparát je typicky jen vyvrcholením problému, který vznikl v nižších ročnících a se studentem se často musíme vrátit k základům, aby měl vůbec šanci pochopit současnou látku.
Student nemusí vyčerpat všech 140 hodin, tato hranice by k důkladné přípravě rozhodně měla stačit každému. Nejnadanějším studentům v minulosti stačilo na přípravu k souhrnné zkoušce 90 hodin, průměrný student potřeboval okolo 120 hodin. Je dobré ale počítat s tím, že příprava zabere víc času, než si člověk na začátku představoval.

Termíny lekcí

Sedmitýdenní doučování se skládá pouze ze čtyřhodinových lekcí, na které se chodí každý den od pondělí do pátku. Víkendy jsou volné.
Varianty s menším počtem týdnů jsou intenzivnější, protože se menší počet dní kompenzuje osmihodinovými lekcemi. Čím má doučování menší počet týdnů, tím větší počet osmihodinových lekcí se musí absolvovat (viz tabulka níže), pokud byste chtěli využít veškerou hodinovou dotaci.

U čtyřhodinových lekcí si vybíráte, zda ji chcete mít dopoledne (8:30 - 12:30), nebo odpoledne (13:00 - 17:00). Osmihodinová lekce je od 8:30 do 17:00 s přestávkou na oběd od 12:30 do 13:00.
Délky čtyřhodinové lekce se nemusíte obávat - výuka u nás není zdaleka tak vyčerpávající jako školní výklad. Naše čtyřhodinovka je psychickou zátěží srovnatelná s běžnou dvouhodinovkou ve škole. To je dané stylem výuky a hlavně tím, že student je po celou dobu aktivní. Osmihodinovka je pak svou náročností srovnatelná s jedním školním dnem.

Výuka probíhá dle volby studenta prezenčně u nás v učebně nebo online na dálku (lze vybrat pro každou lekci zvlášť). Učebna se nachází v centru Prahy na adrese Bělehradská 77, Praha 2, kousek od metra I.P. Pavlova a Náměstí Míru (viz kontakty).

VariantaTermín konáníPočet lekcíHodinCenaVolitelné splátkyZahajovací schůzka
7 týdnůPO 11. 7. - PÁ 26. 8. 202235 x 4 hod140 hod10 800 Kč3 x 3700 Kč [více]PO 11.7.*
6 týdnůPO 18. 7. - PÁ 26. 8. 202225 x 4 hod
5 x 8 hod
140 hod11 800 Kč3 x 4040 Kč [více]PO 11.7., 18.7.*
5 týdnůPO 25. 7. - PÁ 26. 8. 202215 x 4 hod
10 x 8 hod
140 hod11 800 Kč3 x 4040 Kč [více]PO 11.7., 18.7., 25.7.*
4 týdnyPO 1. 8. - PÁ 26. 8. 20225 x 4 hod
15 x 8 hod
140 hod11 800 Kč3 x 4040 Kč [více]PO 11.7., 18.7.,
25.7., 1.8.*
*) Při absolvování poslední zahajovací informativní schůzky se přijde o jeden výukový den, který je možné si nahradit absolvováním jedné osmihodinovky místo čtyřhodinovky.

Dovolená

V průběhu doučování počítáme stím, že většina studentů bude mít třeba týdenní či dvoutýdenní dovolenou. Zameškané lekce si lze následně nahradit tím, že se některé dny místo čtyřhodinovky absolvují osmihodinovky. Je třeba ale zvolit takovou variantu, aby v ní byl na tuto náhradu dostatečný prostor. To určitě nebude problém ve variantách A a B.

Online výuka

V případě zájmu je možné absolvovat jakoukoliv i všechny lekce na dálku z domova. Lekce probíhají stejným způsobem jako v učebně, ale jsou realizované přes náš studijní systém a Skype. Jediné vybavení, které student potřebuje, je počítač s internetem, sluchátka s mikrofonem a chytrý telefon na focení sešitu a testů. Webkamera není potřeba.
Všechny potřebné materiály k výuce (zadání příkladů, výsledky, vzorová řešení, tabulky, videa apod.) jsou doma přístupné v našem studijním systému.
Lekce probíhají v předem stanovenou dobu, objednávají se stejně jako běžné lekce v rozvrhu. Na začátku hodiny se student spojí s lektorem a ten pak normálně učí. Lektor sdílí jednu ze svých obrazovek, na kterou může psát rukou pomocí speciálního pera. Uslyšíte tedy nejen náš komentář, ale uvidíte i to, co bychom vám v učebně psali do sešitu nebo ukazovali na monitoru.
V situaci, kdy lektor potřebuje vidět, co student zapsal (pracovní list, test, nedopočtený příklad), student vyfotí sešit mobilem a pošle obrázek lektorovi. Ten potom fotku ukáže na sdíleném monitoru, tak aby jí oba viděli společně a příklad komentuje a opravuje stejně jako kdyby se studentem seděli vedle sebe.
Online výuka se hodí zvláště v situaci, kdy by bylo příliš složité dojiždět k nám do učebny. Na druhou stranu není pro každého, protože ne každý student je schopen samostatně pracovat doma, když není pod dozorem. Výhodou docházky do učebny je učení se v prostředí, které motivuje k práci a proto bývá u většiny studentů efektivnější, než kdyby měli výuku z domova.
Za každou čtyřhodinovou lekci odučenou na dálku se platí příplatek 50 Kč.

Zahájení doučování

Na doučování se přihlásíte vyplněním přihlášky. U nových studentů se kurz zahajuje tzv. informativní schůzkou. Studenti, kteří k nám už chodili, zahajují doučování přímo na první lekci.
Schůzka může proběhnout osobně v učebně nebo online na dálku (vybírá se v přihlášce).
Se studentem může na schůzku přijít rodič, popř. jiný doprovod, není ale možné, aby přišel pouze rodič bez studenta.
Informativní schůzka je nezávazná, tj. pokud se po jejím absolvování nebudete chtít na kurz zapsat, nemusíte a nic nám nebudete platit, popř. vám bude platba vrácena. První informativní schůzka 11.7. je bezplatná a preferujeme ji pro zahájení doučování v libovolné variantě. Na ostatních se platí zápisné 200 Kč.

Výběr varianty

Pro pomoc s výběrem varianty nás můžete telefonicky kontaktovat. Obecně můžeme doporučit, že pokud můžete, zvolte sedmitýdenní variantu. Ta je pro studenty nejpříjemnější, čtyřhodinovky jim nezaberou tolik volného času a jsou celkově méně psychicky náročné. Čtyřtýdenní varianta znamená téměř celý měsíc osmihodinovek což rozhodně není pro každého.
Dalším výhodou sedmitýdenního doučování je, že některé lekce lze nahradit tím, že se místo čtyřhodinovky absolvuje osmihodinovka. Možnost náhrady se hodí zejména kvůli dovolené nebo situaci, kdy je termín zkoušky dřív než konec doučování, tj. zkouška se koná dřív než 29. srpna.

Platba

Kurzovné se platí hotově na informativní schůzce nebo předem převodem na účet. Platební údaje obdržíte v potvrzovacím mailu přihlášky. Je možné si domluvit splátky.

Je nám líto, obsah této stránky nelze v takto úzkém okně správně zobrazit.


Pro zobrazení obsahu zkuste otočit přístroj na šířku.