×

Přihlášení studenta

uživatelské jméno:
heslo:

Zapomněli jste uživatelské jméno či heslo? Zkuste tento vyhledávač nebo zašlete mail na mathpoint@email.cz.

×

Otočte prosím své zařízení na šířku

Doučování k reparátu, maturitě nebo zkoušce

Charakteristika doučování

  • Doučování je určeno všem studentům, kteří na konci letních prázdnin či na začátku září skládají nějakou zkoušku a musí na ní být do té doby připraveni. Hodí se tedy jako příprava k reparátu či doklasifikaci, podzimnímu termínu maturity, přijímacím zkouškám na VŠ v zářijovém termínu nebo k přípravě vysokoškoláků na zkoušku v září.
  • Každého studenta učíme individuálně. Výuku přizpůsobujeme na míru jeho konkrétní situaci, aktuálním znalostem, studijnímu cíli, tempu práce, inteligenci a třeba i zvídavosti, ambicím a stylu komunikace.
  • Naše výuková metoda nevyžaduje jakoukoliv další práci mimo lekce. Hodí se tedy i pro studenty, kterým nevyhovuje samostatná práce doma nebo mají problém dělat domácí úkoly.
  • Lekce pro vás kompletně připravíme včetně příkladů na procvičování a kontrolních testů na koncích kapitol. Pro závěrečné procvičování máme k dispozici maturitní testy, přijímačky na většinu vysokých škol i zápočtové a zkouškové písemky z minulých let.
  • Lekce lze absolvovat u nás v učebně nebo na dálku přes Skype. Formy výuky lze i kombinovat.
  • Doučování se zahajuje nezávaznou informativní schůzkou, na které vám vysvětlíme, jak učíme, jak si objednat lekce v rozvrhu, jak vypadá výuka na dálku (pokud jí bude chtít využít), apod.

Termíny lekcí

Doučování má celkem 160 hodin výuky, lze si vybrat, zda je chce student absolvovat během čtyř nebo šesti týdnů.

Čtyřtýdenní varianta je velmi intenzivní, každý den od pondělí do pátku se chodí na osmihodinové lekce.
Šestitýdenní varianta je méně náročná. Chodí se také každý všední den, ale osmihodinové lekce tvoří jen třetinu docházky, zbylé lekce jsou čtyřhodinové.

U čtyřhodinových lekcí si vybíráte, zda ji chcete mít dopoledne (8:30 - 12:30), nebo odpoledne (13:00 - 17:00). Osmihodinová lekce je od 8:30 do 17:00 s přestávkou na oběd od 12:30 do 13:00.
Délky čtyřhodinové lekce se nemusíte obávat - výuka u nás není tak vyčerpávající jako školní výklad, takže naše čtyřhodinovka je psychickou zátěží srovnatelná s běžnou dvouhodinovkou ve škole. Osmihodinovka je pak srovnatelná s jedním školním dnem.

Výuka probíhá dle volby studenta prezenčně u nás v učebně nebo online na dálku (lze vybrat pro každou lekci zvlášť). Učebna se nachází v centru Prahy na adrese Bělehradská 77, Praha 2, kousek od metra I.P. Pavlova a Náměstí Míru (viz kontakty).

VariantaTermín konáníPočet lekcíTýdnůHodinCenaZahajovací schůzka
PO 19. 7. - PÁ 27. 8. 202118 x čtyřhodinovka
11 x osmihodinovka
6 týdnů160 hod10 800 KčPO 19.7.
PO 2. 8. - PÁ 27. 8. 202120 x osmihodinovka4 týdny160 hod12 800 KčPO 19.7., PO 2. 8.*
*) Při absolvování této zahajovací informativní schůzky se přijde o jeden výukový den (8 hodin), který není možné si nahradit.

Online výuka

V případě zájmu je možné absolvovat jakoukoliv i všechny lekce na dálku z domova. Lekce probíhají stejným způsobem jako v učebně, ale jsou realizované přes náš studijní systém a Skype. Jediné vybavení, které student potřebuje, je počítač s internetem, sluchátka s mikrofonem a chytrý telefon na focení sešitu a testů. Webkamera není potřeba.
Všechny potřebné materiály k výuce (zadání příkladů, výsledky, vzorová řešení, tabulky, videa apod.) jsou doma přístupné v našem studijním systému.
Lekce probíhají v předem stanovenou dobu, objednávají se stejně jako běžné lekce v rozvrhu. Na začátku hodiny se student spojí s lektorem a ten pak normálně učí. Lektor sdílí jednu ze svých obrazovek, na kterou může psát rukou pomocí speciálního pera. Uslyšíte tedy nejen náš komentář, ale uvidíte i to, co bychom vám v učebně psali do sešitu nebo ukazovali na monitoru.
V situaci, kdy lektor potřebuje vidět, co student zapsal (pracovní list, test, nedopočtený příklad), student vyfotí sešit mobilem a pošle obrázek lektorovi. Ten potom fotku ukáže na sdíleném monitoru, tak aby jí oba viděli společně a příklad komentuje a opravuje stejně jako kdyby se studentem seděli vedle sebe.
Online výuka je z výukového hlediska stejně efektivní jako prezenční. Hodí se zvláště v situaci, kdy by bylo příliš složité dojiždět k nám do učebny. Na druhou stranu u nás v učebně je prostředí motivující k práci, takže pro mnohé studenty bude snažší se soustředit na práci tady, než kdyby byli doma.

Zahájení doučování

Na doučování se přihlásíte vyplněním přihlášky. U nových studentů se kurz zahajuje tzv. informativní schůzkou. Studenti, kteří k nám už chodili, zahajují doučování na první lekci.
Schůzka může proběhnout osobně v učebně nebo online na dálku (vybírá se v přihlášce). Informativní schůzka pro variantu "A" je 19. 7. U varianty "B" lze zvolit schůzku ještě navíc i 2. 8., ale přijde se tím o jeden výukový den, který není kdy nahradit.
Se studentem může na schůzku přijít rodič, popř. jiný doprovod, není ale možné, aby přišel pouze rodič bez studenta.
Informativní schůzka je nezávazná, tj. pokud se po jejím absolvování nebudete chtít na kurz zapsat, nemusíte a nic nám nebudete platit, popř. vám bude platba vrácena. První informativní schůzka 19.7. je bezplatná a preferujeme ji pro zahájení doučování v libovolné variantě. Na zbylých dvou se platí zápisné 200 Kč.

Výběr varianty

Pro pomoc s výběrem varianty nás můžete telefonicky kontaktovat. Obecně můžeme doporučit, že pokud můžete, zvolte šestitýdenní variantu. Ta je pro studenty příjemnější, čtyřhodinovky jim nezaberou tolik volného času a jsou celkově méně psychicky náročné. Čtyřtýdenní varianta znamená celý měsíc osmihodinovek což rozhodně není pro každého.
Dalším výhodou šestitýdenního doučování je, že některé lekce lze nahradit tím, že se místo čtyřhodinovky absolvuje osmihodinovka. To ve čtyřtýdenní variantě nejde. Možnost náhrady se hodí zejména v situaci, kdy termín zkoušky je dřív než konec doučování, tj. zkouška se koná dřív než 27. srpna.

Platba

Kurzovné se platí hotově na informativní schůzce nebo předem převodem na účet. Platební údaje obdržíte v potvrzovacím mailu přihlášky. V případě zájmu si lze před zahájením kurzu domluvit platbu ve splátkách.

Je nám líto, obsah této stránky nelze v takto úzkém okně správně zobrazit.


Pro zobrazení obsahu zkuste otočit přístroj na šířku.