×

Přihlášení studenta

uživatelské jméno:
heslo:

Zapomněli jste uživatelské jméno či heslo? Zkuste tento vyhledávač nebo zašlete mail na mathpoint@email.cz.

Doučování 2x týdně k reparátu/zkoušce/maturitě

Přihlásit se Všechna doučování Zpět

Charakteristika doučování

  • Doučování určené všem studentům, které na konci letních prázdnin či na začátku září čeká nějaká zkouška a musí na ni být do té doby připraveni. Hodí se tedy jako příprava k reparátu či doklasifikaci, podzimnímu termínu maturity, přijímacím zkouškám na VŠ v zářijovém termínu nebo k přípravě vysokoškoláků na zkoušku v září.
  • Každého studenta učíme individuálně. Výuku přizpůsobujeme na míru jeho konkrétní situaci, aktuálním znalostem, studijnímu cíli, tempu práce, inteligenci a třeba i zvídavosti a ambicím.
  • Naše výuková metoda nevyžaduje jakoukoliv další práci mimo lekce. Hodí se tedy i pro studenty, kterým nevyhovuje samostatná práce doma nebo mají problém dělat domácí úkoly.
  • Lekce pro vás kompletně připravíme včetně příkladů na procvičování a kontrolních testů na koncích kapitol. Pro závěrečné procvičování máme k dispozici sbírky úloh, maturitní testy, přijímačky na většinu vysokých škol i zápočtové a zkouškové písemky z minulých let.
  • Lekce lze absolvovat u nás v učebně nebo na dálku přes Skype. Formy výuky lze i kombinovat.
  • Doučování se zahajuje informativní schůzkou. Na této schůzce vysvětlujeme, jakým způsobem učíme, a řešíme praktické organizační záležitosti typu jak si objednat lekce v rozvrhu, jak vypadá výuka na dálku (pokud jí bude chtít využít), apod. Informativní schůzka je nezávazná, teprve na jejím konci si řeknete, zda se na doučování skutečně chcete zapsat.

Délka doučování a termíny lekcí

Doučování má celkem 120 hodin výuky. Počet hodin je stanovený na základě naší dlouholeté zkušenosti s přípravou studentů k reparátům tak, aby se dala příprava stihnout.
Výukový čas je rozložený do patnácti osmihodinových lekcí. Tyto lekce jsou rozdělené na dva čtyřhodinové bloky. Dopolední blok začíná v 8:00 a končí ve 12:00, odpolední blok je od 13:00 do 17:00. V mezičase 12:00 - 13:00 má student hodinovou přestávku na oběd a odpočinek.
Dny, ve kterých student lekce absolvuje, si lze libovolně vybrat. Jediným omezením je kapacita našeho rozvrhu.
Délky lekce se není třeba obávat - výuka u nás není zdaleka tak vyčerpávající jako školní výklad. Naše osmihodinovka je svou psychickou zátěží srovnatelná s jedním běžným dnem ve škole. To je dané odlišným stylem výuky a hlavně tím, že student je po celou dobu lekce aktivní.
Program lze zahájit i později než 10.7. Při zahájení doučování v prvním výukovém týdnu lze lekce rozprostřít tak, že stačí týdně absolvovat dvě lekce a pouze v jednom týdnu se absolvují lekce tři. Pokud byste program začali s dvoutýdenním zpožděním, tak už bude třeba absolovat tři lekce týdně v každém týdnu.
Doučování se obzvláště hodí pro studenty, kteří o prázninách pracují, ale současně jsou si schopni v týdnu vyšetřit dva až tři dny, které věnují pouze výuce.

Výuka probíhá dle volby studenta prezenčně u nás v učebně nebo online na dálku (lze vybrat pro každou lekci zvlášť). Učebna se nachází v centru Prahy na adrese Bělehradská 77, Praha 2, kousek od metra I.P. Pavlova a Náměstí Míru (viz kontakty).

TermínTýdnůPočet lekcíCenaVolitelné splátkyInformativní schůzka**
10. 7.* - 25. 8.7 týdnů15x 8hod11 400 Kč3 x 3900 Kč [více]NE 9.7., ČT 13.7., PO 17.7.,
ČT 20.7., PO 24.7.**
*) Je možné začít i později, ale zameškané lekce je třeba si nahradit v ostatních týdnech. Nejzažším začátkem programu je 24.7., při kterém vychází na každý týden 3 lekce.
**) Vybírá se pouze jeden termín. Ideální je absolvovat hned první schůzku v neděli 9.7.

Zahájení doučování

Na doučování se přihlásíte vyplněním přihlášky. U nových studentů se kurz zahajuje tzv. informativní schůzkou. Studenti, kteří k nám už v minulosti chodili, na schůzku nechodí a zahajují doučování přímo na první lekci.
Informativní schůzka může proběhnout osobně v učebně nebo online na dálku (vybírá se v přihlášce).
Informativní schůzka je nezávazná, tj. pokud se po jejím absolvování nebudete chtít na kurz zapsat, nemusíte, a nic nám nebudete platit, popř. vám bude platba vrácena. První informativní schůzka v neděli 9.7. je bezplatná a ideální pro zahájení. Na následných inf. schůzkách se platí zápisné 200 Kč.

Platba

Kurzovné se platí hotově na informativní schůzce nebo předem převodem na účet. Platební údaje obdržíte v potvrzovacím mailu přihlášky. Je možné si domluvit rozložení platby na splátky.

Online výuka

V případě zájmu je možné absolvovat jakoukoliv lekci (nebo i všechny lekce) na dálku z domova. Lekce probíhají stejným způsobem jako v učebně, ale jsou realizované přes náš studijní systém a Skype. Jediné vybavení, které je pro online výuku potřeba, je počítač s internetem, sluchátka s mikrofonem a chytrý telefon na focení sešitu a testů. Webkamera není potřeba. Pro online výuku doporučujeme stolní počítač, notebook nebo tablet s větší úhlopříčkou displeje. Smarthpone není vhodný kvůli malé velikosti obrazovky.
Lekce probíhají v předem stanovenou dobu a objednávají se stejně jako běžné lekce v rozvrhu. Na začátku hodiny se student spojí s lektorem a ten pak lekci vede stejně, jako by byla v učebně. Všechny potřebné materiály k výuce jako jsou zadání příkladů, výsledky, vzorová řešení, tabulky, videa apod., jsou doma přístupné v našem studijním systému. Při výkladu lektor sdílí jednu ze svých obrazovek, na kterou píše pomocí speciálního pera. Student tedy nejen slyší lektorův komentář, ale i vidí to, co by mu lektor v učebně psal do sešitu nebo ukazoval na monitoru.
Situaci, kdy lektor potřebuje vidět co student napsal (pracovní list, test, rozpočtený příklad) řešíme tak, že student svou práci nafotí na telefon a pošle obrázky lektorovi. Ten potom fotku otevře na sdíleném monitoru, tak aby se na ni mohli dívat společně, a příklad komentuje a opravuje stejně jako kdyby se studentem seděli vedle sebe.
Online výuka se hodí zvláště v situaci, kdy by bylo příliš složité dojíždět k nám do učebny. Na druhou stranu není pro každého, protože ne každý student je schopen soustředené práce doma, v prostředí plném možných rozptýlení. Výhodou docházky do učebny je mimo jiné i stimulující atmosféra, které motivuje k práci. Většina studentů je v učebně efektivnější, než kdyby měli výuku z domova.
Za každou lekci odučenou na dálku se platí příplatek 50 Kč.