×

Přihlášení studenta

uživatelské jméno:
heslo:

Zapomněli jste uživatelské jméno či heslo? Zkuste tento vyhledávač nebo zašlete mail na mathpoint@email.cz.

Příprava na zimní semestr na VŠ

Přihlásit se Všechna doučování Zpět

Charakteristika doučování

 • Doučování určené vysokoškolákům, kteří chtějí prázdniny využít k připravě na zkoušku z matematiky v nadcházejícím zimním (či letním) semestru, a také těm studentům, kteří v září nastupují do prvního ročníku na vysoké škole a chtějí něco dohnat nebo naopak získat náskok. Pokud máte zkoušku už v září, tak využijte přípravy ke zkoušce.
 • Probírat lze jakoukoliv partii středoškolské nebo vysokoškolské matematiky. Obzvláště velké zkušenosti máme s přípravou vysokoškoláků z ČVUT, ČZU, VŠE a UK.
 • Každého studenta učíme individuálně. Výuku přizpůsobujeme na míru jeho konkrétní situaci, aktuálním znalostem, studijnímu cíli, tempu práce, inteligenci a třeba i zvídavosti a ambicím.
 • Naše výuková metoda nevyžaduje jakoukoliv další práci mimo lekce. Hodí se tedy i pro ty studenty, kterým nevyhovuje samostatná domácí práce.
 • Výuku pro vás kompletně připravíme včetně příkladů k procvičování a kontrolních testů na koncích kapitol. Máme k dispozici originální zápočtové a zkouškové písemky z minulých let z většiny matematik na VŠ.
 • Lekce lze absolvovat u nás v učebně nebo na dálku přes Skype. Formy výuky lze i kombinovat. Na doučování je možné navázat ve školním roce.
 • Doučování se zahajuje informativní schůzkou. Na této schůzce vysvětlujeme, jakým způsobem učíme, a řešíme praktické organizační záležitosti typu jak si objednat lekce v rozvrhu, jak vypadá výuka na dálku (pokud jí bude chtít využít), apod. Informativní schůzka je nezávazná, teprve na jejím konci si řeknete, zda se na doučování chcete skutečně zapsat.

Délka doučování

Doučování má celkem 80 hodin (20 lekcí po 4 hodinách). Délku programu jsme zvolili na základě zkušeností s přípravou vysokoškoláků tak, aby se zvládli udělat základy vysokoškolské matematiky. Počet lekcí je dostačující nejen pro doplnění neznalostí v těch partiích středoškolské matematiky, na které konkrétní vysokoškolský předmět navazuje, ale i pro probrání úvodních látek cílových témat předmětu. Jak daleko se s vysokoškolskými tématy dostaneme, záleží na počátečních znalostech, nadání a tempu práce konkrétního studenta.

Termíny lekcí

Doučování trvá celkem 4 týdny. Učí se od pondělí do pátku, víkendy zůstávají volné. Každý den se chodí na čtyřhodinovou lekci. Délky lekce se nemusíte obávat. Náročnost naší čtyřhodinovky je díky odlišnému stylu výuky srovnatelná s psychickou zátěží běžné školní dvouhodinovky.
Lekce může být v dopoledním termínu od 8:00 do 12:00 nebo v odpoledním termínu od 13:00 do 17:00. Termíny si student volí sám v online rozvrhu. Polovina lekcí by měla být dopoledních, polovina odpoledních.

Výuka probíhá dle volby studenta prezenčně u nás v učebně nebo online na dálku (lze vybrat pro každou lekci zvlášť). Učebna se nachází v centru Prahy na adrese Bělehradská 77, Praha 2, kousek od metra I.P. Pavlova a Náměstí Míru (viz kontakty).

VariantaTermín konáníCenaVolitelné splátkyZahajovací schůzka*)
PO 10. 7. - PÁ 4. 8. 20236 400 Kč3 x 2240 Kč [více]NE 9.7.
PO 31. 7. - PÁ 25. 8. 20237 200 Kč3 x 2500 Kč [více]NE 9.7., ČT 13.7.,
PO 17.7., ČT 20.7.,
PO 24.7., ČT 27.7.,
PO 31.7.
*) Vybírá se pouze jeden termín. Při absolvování informativní schůzky dne 31.7. se přijde o jeden výukový den. Ztracenou lekci je možné si   nahradit absolvováním jedné osmihodinovky místo čtyřhodinovky.

Dovolená

U tohoto doučování není vhodné, aby si student dělal v jeho průběhu dovolenou. Na případné výjimce je třeba se s námi dopředu domluvit.

Zahájení doučování

Na doučování se přihlásíte vyplněním přihlášky. U nových studentů se kurz se zahajuje tzv. informativní schůzkou. Studenti, kteří k nám už v minulosti chodili, na schůzku nechodí a zahajují doučování až na první lekci.
Informativní schůzka může proběhnout osobně v učebně nebo online na dálku (vybírá se v přihlášce). Schůzky probíhají v průběhu celých prázdninách. První je v neděli 9.7. a další následují každé pondělí a čtvrtek. Datum schůzky je třeba v přihlášce zvolit tak, aby bylo ještě před zahájením výuky. Výuka ale nemusí bezprostředně navazovat na termín inf. schůzky (např. je možné mít schůzku 9.7., ale doučování mít až od 31.7.). Kvůli lepšímu výběru termínů doporučujeme absolvovat vždy nejbližší informativní schůzku.
Informativní schůzka je nezávazná, tj. pokud se po jejím absolvování nebudete chtít na kurz zapsat, nemusíte, a nic nám nebudete platit, popř. vám bude platba vrácena. První informativní schůzka 9.7. je bezplatná a preferujeme ji pro zahájení doučování v libovolné variantě. Na následných inf. schůzkách se platí zápisné 200 Kč nebo 300 Kč.

Platba

Kurzovné se platí hotově na informativní schůzce nebo předem převodem na účet. Platební údaje obdržíte v potvrzovacím mailu přihlášky. Je možné domluvit si rozložení platby na splátky.

Online výuka

V případě zájmu je možné absolvovat jakoukoliv lekci (nebo i všechny lekce) na dálku z domova. Lekce probíhají stejným způsobem jako v učebně, ale jsou realizované přes náš studijní systém a Skype. Jediné vybavení, které je pro online výuku potřeba, je počítač s internetem, sluchátka s mikrofonem a chytrý telefon na focení sešitu a testů. Webkamera není potřeba. Pro online výuku doporučujeme stolní počítač, notebook nebo tablet s větší úhlopříčkou displeje. Smarthpone není vhodný kvůli malé velikosti obrazovky.
Lekce probíhají v předem stanovenou dobu a objednávají se stejně jako běžné lekce v rozvrhu. Na začátku hodiny se student spojí s lektorem a ten pak lekci vede stejně, jako by byla v učebně. Všechny potřebné materiály k výuce jako jsou zadání příkladů, výsledky, vzorová řešení, tabulky, videa apod., jsou doma přístupné v našem studijním systému. Při výkladu lektor sdílí jednu ze svých obrazovek, na kterou píše pomocí speciálního pera. Student tedy nejen slyší lektorův komentář, ale i vidí to, co by mu lektor v učebně psal do sešitu nebo ukazoval na monitoru.
Situaci, kdy lektor potřebuje vidět co student napsal (pracovní list, test, rozpočtený příklad) řešíme tak, že student svou práci nafotí na telefon a pošle obrázky lektorovi. Ten potom fotku otevře na sdíleném monitoru, tak aby se na ni mohli dívat společně, a příklad komentuje a opravuje stejně jako kdyby se studentem seděli vedle sebe.
Online výuka se hodí zvláště v situaci, kdy by bylo příliš složité dojíždět k nám do učebny. Na druhou stranu není pro každého, protože ne každý student je schopen soustředené práce doma, v prostředí plném možných rozptýlení. Výhodou docházky do učebny je mimo jiné i stimulující atmosféra, které motivuje k práci. Většina studentů je v učebně efektivnější, než kdyby měli výuku z domova.
Za každou lekci odučenou na dálku se platí příplatek 50 Kč.

Koho učíme nejčastěji

S výukou vysokoškoláků máme víc jak 15 let zkušeností. Přesně víme, jak vypadají následující předměty, jaká je skladba a obtížnost zápočtových a zkouškových příkladů, známe oficiální skripta a od svých studentů pravidelně dostáváme originální zadání písemek.
 • ČVUT FA: Matematika I,
 • ČVUT FSv: M1, M2 i M3,
 • ČVUT FEL: MA1, MA2, MA3, Lineární algebra,
 • ČVUT FIT: Základy matematické analýzy, Lineární algebra,
 • ČVUT FS: M1, M2 i M3,
 • ČVUT FD: MA1, MA2, Diferenciální a diferenční rovnice,
 • VŠCHT: M1, M2,
 • VŠE různé matematiky,
 • UK různé matematiky zejména z PřF, FSV a PedF,
 • ČZU M1, M2, EMM a různé další matematiky,
 • a další různé matematické předměty z dalších VŠ a VOŠ.

Pokud vás zajímají jak naše doučování hodnotí kolegové z vaší fakulty a jakých výsledků s námi dosáhli, můžete si prohlédnout recenze, které nám tu nechali.

Pokud jste zde nenašli svůj předmět, tak to nevadí. Vysokých škol působí v České republice velké množstí a většina matematických předmětů napříč bakalářskými obory si je svým obsahem podobná, takže není problém doučování udělat i pro ně. V případě pochybností nám můžete poslat mailem sylabus (osnovy) vašeho předmětu a my Vám obratem řekneme, zda pro vás můžeme výuku sestavit či ne.