×

Přihlášení studenta

uživatelské jméno:
heslo:

Zapomněli jste uživatelské jméno či heslo? Zkuste tento vyhledávač nebo zašlete mail na mathpoint@email.cz.

×

Otočte prosím své zařízení na šířku

Příprava na zimní semestr na VŠ

Charakteristika doučování

 • Doučování je určené vysokoškolákům, kteří se chtějí začít připravovat na zkoušku z matematiky v nadcházejícím zimním (či letním) semestru, a těm studentům, kteří v září nastupují do prvního ročníku na VŠ. Pokud máte zkoušku už v září, tak využijte přípravy ke zkoušce.
 • Probírat lze jakoukoliv partii středoškolské nebo vysokoškolské matematiky. Obzvláště velké zkušenosti máme s přípravou vysokoškoláků z ČVUT, z ČZU, z VŠE a UK.
 • Každého studenta učíme individuálně. Výuku přizpůsobujeme na míru jeho konkrétní situaci, aktuálním znalostem, studijnímu cíli, tempu práce, inteligenci a třeba i zvídavosti, ambicím a stylu komunikace.
 • Naše výuková metoda nevyžaduje jakoukoliv další práci mimo lekce. Hodí se tedy i pro studenty, kterým nevyhovuje samostatná domácí práce.
 • Lekce pro vás kompletně připravíme včetně příkladů k procvičování a kontrolních testů na koncích kapitol. Máme k dispozici zápočtové a zkouškové písemky z minulých let z většiny matematik na VŠ.
 • Lekce lze absolvovat u nás v učebně nebo na dálku přes Skype. Formy výuky lze i kombinovat. Na doučování je možné navázat ve školním roce.
 • Doučování se zahajuje nezávaznou informativní schůzkou, na které vám vysvětlíme, jak učíme, jak si objednat lekce v rozvrhu, jak vypadá výuka na dálku (pokud jí bude chtít využít), apod.

Termíny lekcí

Doučování nabízíme ve dvou variantách: 80hodinové a 120hodinové.

Kratší 80hodinové lze absolvovat během dvou nebo čtyř týdnů. Dvoutýdenní varianta je intenzivní, každý den se chodí na osmihodinovou lekci. Čtyřtýdenní varianta je příjemnější, každý den se chodí pouze na čtyřhodinovou lekci.
Delší 120hodinová varianta je rozložena do šesti týdnů a skládá se pouze ze čtyřhodinových lekcí.

U čtyřhodinových lekcí si vybíráte, zda ji chcete mít dopoledne (8:30 - 12:30), nebo odpoledne (13:00 - 17:00). Osmihodinová lekce je od 8:30 do 17:00 s přestávkou na oběd od 12:30 do 13:00.
Délky čtyřhodinové lekce se nemusíte obávat - výuka u nás není tak vyčerpávající jako školní výklad, takže naše čtyřhodinovka je psychickou zátěží srovnatelná s běžnou dvouhodinovkou ve škole. Osmihodinovka je pak srovnatelná s jedním školním dnem.

Výuka probíhá dle volby studenta prezenčně u nás v učebně nebo online na dálku (lze vybrat pro každou lekci zvlášť). Učebna se nachází v centru Prahy na adrese Bělehradská 77, Praha 2, kousek od metra I.P. Pavlova a Náměstí Míru (viz kontakty).

VariantaTermín konáníPočet lekcíHodinCenaVolitelné splátkyZahajovací schůzka
4 týdnyPO 1. 8. - PÁ 26. 8. 202220 x 4 hod80 hod6 800 Kč3 x 2370 Kč [více]PO 11.7., 18.7.,
25.7., 1.8.*
2 týdnyPO 1. 8. - PÁ 12. 8. 202210 x 8 hod80 hod6 800 Kč3 x 2370 Kč [více]PO 11.7., 18.7.,
25.7., 1.8.*
2 týdnyPO 15. 8. - PÁ 26. 8. 202210 x 8 hod80 hod6 800 Kč3 x 2370 Kč [více]PO 11.7., 18.7., 25.7.,
1.8., 15.8.*
6 týdnůPO 18. 7. - PÁ 26. 8. 202230 x 4 hod120 hod8 800 Kč3 x 3040 Kč [více]PO 11.7., 18.7.*
*) Při absolvování poslední zahajovací informativní schůzky se přijde o jeden výukový den. Ztracenou lekci je možné si u varianty "A" a "D" nahradit absolvováním jedné osmihodinovky místo čtyřhodinovky. U variant "B" a "C" se o jednu osmihodinovou lekci přijde bez náhrady.

Dovolená

U varianty "D" lze v průběhu doučování absolvovat např. týdenní dovolenou. Zameškané lekce si lze následně nahradit tím, že se některé dny místo čtyřhodinovky absolvují osmihodinovky.

Online výuka

V případě zájmu je možné absolvovat jakoukoliv i všechny lekce na dálku z domova. Lekce probíhají stejným způsobem jako v učebně, ale jsou realizované přes náš studijní systém a Skype. Jediné vybavení, které student potřebuje, je počítač s internetem, sluchátka s mikrofonem a chytrý telefon na focení sešitu a testů. Webkamera není potřeba.
Všechny potřebné materiály k výuce (zadání příkladů, výsledky, vzorová řešení, tabulky, videa apod.) jsou doma přístupné v našem studijním systému.
Lekce probíhají v předem stanovenou dobu, objednávají se stejně jako běžné lekce v rozvrhu. Na začátku hodiny se student spojí s lektorem a ten pak normálně učí. Lektor sdílí jednu ze svých obrazovek, na kterou může psát rukou pomocí speciálního pera. Uslyšíte tedy nejen náš komentář, ale uvidíte i to, co bychom vám v učebně psali do sešitu nebo ukazovali na monitoru.
V situaci, kdy lektor potřebuje vidět, co student zapsal (pracovní list, test, nedopočtený příklad), student vyfotí sešit mobilem a pošle obrázek lektorovi. Ten potom fotku ukáže na sdíleném monitoru, tak aby jí oba viděli společně a příklad komentuje a opravuje stejně jako kdyby se studentem seděli vedle sebe.
Online výuka se hodí zvláště v situaci, kdy by bylo příliš složité dojiždět k nám do učebny. Na druhou stranu není pro každého, protože ne každý student je schopen samostatně pracovat doma, když není pod dozorem. Výhodou docházky do učebny je učení se v prostředí, které motivuje k práci a proto bývá u většiny studentů efektivnější, než kdyby měli výuku z domova.
Za každou čtyřhodinovou lekci odučenou na dálku se platí příplatek 50 Kč.

Zahájení doučování

Na doučování se přihlásíte vyplněním přihlášky. U nových studentů se kurz se zahajuje tzv. informativní schůzkou. Studenti, kteří k nám už chodili, zahajují doučování na první lekci.
Informativní schůzka může proběhnout osobně v učebně nebo online na dálku (vybírá se v přihlášce). Schůzky probíhají o prázdninách v pěti různých dnech (11.7., 18.7., 25.7., 1.8. a 15.8.). Datum schůzky je třeba v přihlášce zvolit tak, aby byl ještě před zahájením výuky. Výuka ale nemusí bezprostředně navazovat na termín inf. schůzky (např. je možné mít schůzku 11.7., ale doučování mít až od 15.8.).
Informativní schůzka je nezávazná, tj. pokud se po jejím absolvování nebudete chtít na kurz zapsat, nemusíte a nic nám nebudete platit, popř. vám bude platba vrácena. První informativní schůzka 11.7. je bezplatná a preferujeme ji pro zahájení doučování v libovolné variantě. Na zbylých dvou se platí zápisné 200 Kč.

Výběr varianty

Vhodná délka doučování se odvíjí od kreditového hodnocení předmětu (1 kredit = 25 - 30 hodin studia včetně přednášek a cvičení). Dalším faktorem je úroveň studentových středoškolských znalostí. U 80hodinové varianty se obvykle nedojde dál než do poloviny předmětu.

Pro pomoc s výběrem varianty nás můžete telefonicky kontaktovat.

Platba

Kurzovné se platí hotově na informativní schůzce nebo předem převodem na účet. Platební údaje obdržíte v potvrzovacím mailu přihlášky. Je možné si domluvit splátky.

Koho učíme nejčastěji

S výukou vysokoškoláků máme víc jak 13 let zkušeností. Přesně víme, jak vypadají následující předměty, jaká je skladba a obtížnost zápočtových a zkouškových příkladů, známe oficiální skripta a od svých studentů pravidelně dostáváme originální zadání písemek.
 • ČVUT FA: Matematika I,
 • ČVUT FSv: M1, M2 i M3,
 • ČVUT FEL: MA1, MA2, MA3, Lineární algebra,
 • ČVUT FIT: Základy matematické analýzy, Lineární algebra,
 • ČVUT FS: M1, M2 i M3,
 • ČVUT FD: MA1, MA2, Diferenciální a diferenční rovnice,
 • VŠCHT: M1, M2,
 • VŠE různé matematiky,
 • UK různé matematiky zejména z PřF, FSV a PedF,
 • ČZU M1, M2, EMM a různé další matematiky,
 • a další různé matematické předměty z dalších VŠ a VOŠ.

Pokud vás zajímají zkušenosti a výsledky kolegů z vaší fakulty, můžete si prohlédnout recenze, které nám tu nechali. Pokud jste z ČVUT FA, tak by vás mohlo zajímat, že během pandemie studentům naše doučování doporučila samotná Hájková :).

Pokud jste nenašli svůj předmět tak to nevadí. Vysokých škol působí v České republice velké množstí a většina matematických předmětů napříč bakalářskými obory si je velmi podobná, takže není problém doučování udělat i pro ně. V případě pochybností nám můžete poslat mailem sylabus (osnovy) vašeho předmětu a my Vám obratem řekneme, zda pro vás můžeme výuku sestavit či ne.

Je nám líto, obsah této stránky nelze v takto úzkém okně správně zobrazit.


Pro zobrazení obsahu zkuste otočit přístroj na šířku.